Belleville

Realizacja projektu wnętrz Bydgoszcz

Realizacja projektu mieszkania o powierzchni 70 metrów kwadratowych w bloku.

Tym razem pracowałam dla wymagającego młodego małżeństwa, czyli… dla siebie i mojego małżonka. Mieszkanie miało z założenia być jednocześnie nowoczesne i przytulne. Moim marzeniem było stworzenie miejsca przepełnionego miękkością, ale jednocześnie utrzymanego w nowoczesnym stylu. Z połączenia tych wymagań powstała eklektyczna przestrzeń.

Aranżacja zakładała otwarty plan, połączenie kuchni z salonem i jadalnią. Kuchnia została oddzielona od części wypoczynkowej wyspą, która doskonale wyznacza poszczególne strefy funkcjonalne.

W mieszkaniu przeważają jasne szarości oraz beże z miętowymi akcentami kolorystycznymi. Połyskujące powierzchnie chromowanej konsoli i stolika kawowego przełamane są przez kontrastujące z nimi drewno ciężkiego stołu w jadalni. Dzięki miękkim, tapicerowanym krzesłom oraz wygodnej sofie z designerskimi poduszkami uzyskano przytulną enklawę w nieco kobiecym stylu. Jednak wyraźny eklektyzm wnętrza odzwierciedla upodobania obojga właścicieli: odnajdziemy tu zarówno elementy glamour, styl modern classic, nowoczesność oraz klasykę, której miłośnikiem jest mój mąż.

Projekt tworzy jasną i klarowną przestrzeń, przyjazną, wygodną i relaksującą na co dzień. Minimalistyczna biała, lakierowana kuchnia stanowi nieskazitelne tło dla innych elementów wyposażenia tego eklektycznego mieszkania.

Aranżacja sypialni nawiązuje do rozwiązań przyjętych przyjęte w salonie: łóżko z wysokim wezgłowiem, usiane ozdobnymi poduszkami, delikatne oświetlenie, lustrzane szafki nocne oraz wytworna toaletka sprawiają, iż wypoczynek w tym pokoju jest wyjątkowy. Klasyczna łazienka urzeka prostotą. Dobór dużych, kamiennych płyt o unikalnych wzorach, którymi jest wyłożona, pozwalają poczuć się jak w domowym SPA.